Co można ubezpieczyć?

Nie ma i nie było na świecie osoby, która przez całe swoje życie uniknęłaby jakichkolwiek wypadków, niemiłych wydarzeń, czy która by czegoś w swym życiu nie utraciła.
Na nasze szczęście istnieją setki firm, których głównym polem działania są ubezpieczenia. Możemy objąć ochroną wszystko, co przyjdzie nam do głowy, samochód, dom i najważniejsze – życie. W całym spektrum wyboru mamy zatem ubezpieczenia: osobiste, majątkowe, rzeczowe, komunikacyjne. Jeśli chcemy znaleźć firmę ubezpieczeniową w swoim miejscu zamieszkania, wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę internetową „ubezpieczenia bytów”.
Możemy ubezpieczyć swoje ciało lub poszczególne jego części – co jest częstą praktyką wśród gwiazd i celebrytów.
Ubezpieczenia bytów zapewniają też ochronę domu czy mieszkania od wszelkich katastrof: zalania, pożaru, gradu, kradzieży, dewastacji, włamania lub nawet huraganu.
Nic nie stoi na przeszkodzie by objąć ubezpieczeniem pojazdy mechaniczne – samochody, motory, jachty ale także rowery, wózki dziecięce albo wrotki.
Nie ma ograniczeń w kwestii ochrony inwentarza żywego – ukochanego pieska lub kotka, chomika, szynszyli, rybek wraz z całym akwarium, konia, świni itp.
Można a nawet wskazane jest, by ubezpieczyć własną firmę, jej poszczególne aktywa, własność intelektualną przed kradzieżą lub wykorzystaniem czy inne wartości niematerialne i prawne, których jesteśmy w posiadaniu. Nikt nie będzie również robił problemów z ubezpieczeniem trawnika, drzewa czy rabatki, jeśli tylko zamarzy nam się taka ochrona.