Ostatnimi laty coraz większa liczba studentów w okresie wakacyjnym decyduje się na pracę za granicą. Bardzo często spowodowane jest to trudną sytuacją finansową, która stawia młodego człowieka przed realną szansą skreślenia z listy studentów z powodu nieopłacenia czesnego.

Czasami przyczyny są bardziej prozaiczne, na przykład chęć powiększenia oszczędności dla zakupu własnego samochodu. Jeszcze inna część osób po prostu spędza swoje wakacje za granicą u rodziny i niejako przy okazji decyduje się na możliwość zdobycia dodatkowej gotówki. Zachęcają do tego przede wszystkim korzystne wynagrodzenia, o wiele lepsze niż w kraju.

Musimy jednak pamiętać, że nawet pracując poza krajem mamy obowiązek złożyć naszemu fiskusowi rozliczenie podatku dochodowego z zagranicy. Zaniechanie tej czynności może narazić nas na duże kary finansowe, które mogą nawet przewyższyć sumy zarobione przez nas podczas wakacyjnej pracy. Nie zapomnijmy więc o tym i na czas dostarczmy do urzędu skarbowego odpowiednie zeznanie podatkowe.