Każda osoba, która miała styczność z zarządzaniem firmą wie, że przejrzyste prowadzenie finansów firmy to nie małe wyzwanie. Niemniej jest to niezbędne, aby móc z dużą pewnością podejmować decyzje, które mają wpływ na przyszłość firmy.

Z roku na rok ilość faktur, jakie mamy do zapłacenie oraz jakie wystawiamy swoim kontrahentom, zwiększa się, zwłaszcza kiedy nasza firma prężnie się rozwija i nawiązuje stosunki z coraz większym gronem kontrahentów i partnerów. Sprawy nie ułatwia fakt, że coraz częściej ustalany termin zapłaty za fakturę to 3 miesiące – po upływie takiego czasu często myślimy już o całkowicie innych transakcjach.

Elektroniczny obieg faktur może pomóc każdemu przedsiębiorcy w dobrym i czytelnym zarządzaniu własnymi środkami. Bardzo istotny jest nie tylko uporządkowany i zautomatyzowany sposób wymiany informacji pomiędzy kontrahentami, ale też szybkość z jaką ona przebiega. Kiedy jesteśmy musimy podjąć ważną biznesową decyzje dużym komfortem jest pewność, że faktury będą dostarczone na czas.