Dochodowy biznes w internecie?

Prowadząc własny biznes w internecie trzeba wiedzieć, że podstawą sukcesu jest ilość osób, które odwiedzą stronę WWW. Najlepsza bowiem oferta przedstawiona na stronie internetowej nie przyniesie żadnych pieniędzy, jeśli nikt nie będzie miał szansy z nią się zapoznać. Szczególnie ważne jest aby efektywnie promować stronę internatową, tak aby dotrzeć z nią do jak największej ilości potencjalnych klientów. Tylko bowiem osoba, która odwiedzi witrynę firmową, może stać się klientem.
Promocja stron opierać się może na wielu filarach. Zaczynając na reklamie bannerowej w serwisach tematycznych, poprzez e-mailing, pozycjonowanie w wyszukiwarkach, aż do rozbudowanych kampanii reklamowych, nie wyłączając reklamy telewizyjnej.

Jedną z najbardziej efektywnych form promocji jest reklama w wyszukiwarkach (pozycjonowanie). Uzyskanie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania, zwłaszcza Google, to szansa by pozyskać wielu nowych odwiedzających, w dodatku zainteresowanych prezentowaną na stronie ofertą i gotowych do zawarcia transakcji (wyszukanie jako pierwszy krok do transakcji).