Podesty na budowie

Plac budowy często kojarzy nam się z chaosem. Wszędzie jest pełno ludzi, maszyn oraz materiałów budowlanych. Wszystko jednak ma swój cel oraz uzasadnienie: budowa musi zostać ukończona w ustalonym terminie.

Dźwigi transportują najcięższy materiał na placu, zaś samochody ciężarowe przywożą zaopatrzenie. Jednym z ważniejszych elementów całej układanki są także podesty, zarówno stacjonarne, jak i mobilne.

Podesty stacjonarne wymagają więcej czasu, żeby je zamontować, jednakże dzięki nim praca może zostać wykonywana na większej płaszczyźnie. Ponadto tak duże rusztowania mogą zgromadzić więcej pracowników, co przekłada się w wydajność i większą liczbę rąk do pracy.

W przypadku podestów ruchomych, wydajność jest znacznie niższa, ale nie oznacza to, że nie mają one swoich zalet. Tam, gdzie nie można dotrzeć na rusztowaniu standardowym znajdzie swoje zastosowanie podest ruchomy. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jest mobilny, łatwy w przetransportowaniu, a na dodatek można regulować jego wysokość.

kluczowe słowa: Audyt wewnętrzny GHP, GMP, HACCP – poradnik praktyczny, Pomiary metodą Tegova, Przyczepka samochodowa WNP Suski, decyzja deklaratoryjna